Akcesoria ze steatytu

BY IN Ogólne Możliwość komentowania Akcesoria ze steatytu została wyłączona

 Steatyt: Fakty historyczne

Ponad dwa miljardy lat temu Ziemia ciągle jeszcze była w wieku dziecięcym, a płyty kontynentalne przemieszczały się w kierunku swoich dzisiejszych pozycji. Nawet regiony północne, tak dzisiaj spokojne, pełne były aktywności wulkanicznej. Na skutek kolizji płyt kontynentalnych na obszarze gdzie teraz jest wschodnia granica Finlandii, wierzchnia, lita powłoka Ziemi została sfałdowana, tworząc masyw górski, wysoki na ponad dziewięć kilometrów. Podczas gdy góry wypiętrzały się, pod nimi formowały się ogromne kieszenie powietrzne. Te z kolei wypełniała lawa wulkaniczna z głębi Ziemi, która pod wpływem ekstremalnych temperatur i ciśnienia przeobraziła się w materiał o niezwykłej gęstości. W ten sposób steatyt, zwany też kamieniem mydlanym, uzyskał swoją unikalną zdolność magazynowania ciepła bądź zimna. Kamień ten pozostawał uśpiony w głębi Ziemi przez miliardy lat, aż do czasu, kiedy kolejna z ogromnych sił natury – lodowiec – zrównała z ziemią to górskie pasmo. Wtedy to unikalny materiał ujrzał światło dzienne.

Hukka Design jest niewielką, rodzinną firmą w miasteczku Tuupovaara we wschodniej Finlandii.

Produkujemy przedmioty użytkowe i dekoracyjne ze steatytu od blisko 30-tu lat. Ponieważ chcemy, aby nasze produkty dostarczały przyjemnych odczuć i radości, wkładamy wiele wysiłku w ich projektowanie i wytwarzamy je z najlepszych materiałów, to jakość, której można zaufać.

Cechy:

Kamień mydlany/steatyt ma mityczne możliwości pozwalające przetrwac w trudnym, północnym środowisku. Jest on tak samo odporny na palące gorąco jak i przeniklywy mróz. Może wykorzystywać te cechy o wiele efektywniej niż jakikolwiek inny naturalny kamień. Ze względu na swoją gęstość może niezwykle wydajnie akumulować zarówno ciepło jak i zimno. Dzięki swej gęstości nie przyjmuje smakówani zapachów, co poawala mu pozytywnie przechodzić testy na bezpośredni kontakt z żywnością.

  • odporny na palące gorąco jak i na przenikliwy mróz
  • niezwykle gęsty
  • wydajnie akumuluje zarówno ciepło jak i zimno
  • dzięki gęstości nie przyjmuje smaków ani zapachów
  • można myć w zmywarce

Design:

Kamień mydlany to tajemniczy materiał, który nie poddaje się łatwo woli rzemieślnika. Jako, że zamysłem jest szanować jego unikalną naturę, wiele pomysłów na produkty, jak również ich wygląd jest inspirowany przez naturę właśnie.

Tak tłumaczą ludzie odpowiedzialni za wzornictwo  i produkcje:

„Miejskie otoczenie, tłok i pośpiech są bardzo obce naszemu środowisku. Nasze wzornictwo bazuje na naturze i naszym jej odczuwaniu. Mamy nadzieję, że te produkty przeniosą spokój i wyciszenie na naszych klientów.”

– „Steatynowi, w którym krye się mejestat ponad dwóch miliardów lat, nie można narzucać dowolnych kształtów. Trzeba rozumieć i respektować ducha tego kamienia”.
– „Zielone lasy, błękitne jeziora i mityczna cisza czasem tylko przerywana wołaniem wilka, to nasze źródła inspiracji”.

 

Laponia Wood, Karjala, steatyt    logo hukka, Laponia Wood     karjala, Laponia Wood, steatyt

SAUNA

Sauna oczyszcza regeneruje i daje nowe siły

– unikalne przedmioty ze steatytu będące wisienką na torcie przyjemności

ledy steatyt, Laponia Wood, hukka

 

HARMONY

Odpręża zarówno ciało jak i umysł

-Delikatny, aksamitny dotyk ciepłego kamienia relaksuje i energetyzuje

Najwyższej jakości sprzęt dla profesjonalistów

Grupa produktów Harmony Pro zawiera wybór kamieni terapeutycznych przeznaczonych do użytku profesjonalnego. Można tu znalezć kamienie do masażu i podgrzewania różnych rozmiarów, doskonale dopasowanedo wszystkich rodzajów terapi.

 

masaz, hukka, steatyt, Laponia Wood

GOURMET

Grilluj, zapiekaj, smaż, chłódz, podawaj.

Przepyszne przysmaki naturalnie. Teraz każdy może zostać szefem kuchni! Podawaj prosto z pieca na gorącym kamieniu i zacznij cieszyć się jedzeniem na nowy unikalny sposób. Gotuj i przyprawiaj tak jak lubisz.

 

Laponia Wood, steatyt, hukka, akcesoria

GIFTS

Na prezent albo dla Twojej przyjemności

Podaruj radość wraz z prezentem, którego korzenie sięgają ponad dwóch miliardów lat wstecz. Ponadczasowy design tych przedmiotów może być przyjemnością również dla Ciebie. Każdy produkt Hukka jest starannie zaprojektowany i wykonany, tak by przynosić radość i przyjemność swojemu użytkownikowi. Steatyt jest w 100% naturalnym materiałem, który opiera się upływowi czasu. Ma w sobie coś wiecznego i głęboko fińskiego. Zapraszamy na ekspozycje firmy Laponia Wood, aby bliżej zapoznac się z unikalnymi akcesoriami Hukka Design, wykonywanych ze steatytu.

Steatyt, Laponia Wood, hukka strzelim steatyt, Laponia Wood, hukka kisezyc, Laponia Wood, hukka, steatyt

 

 

Comments are closed.